| AnaAnastasiaaaa a întrebat:

De revelion am petrecut cu niste amici si una din persoane are hepatita C, ne-am pupat la fix si din greseala acea persoana m-a pupat pe gura. Am luat hepatita c? Va rog, raspundeti serios. Funda! :* Sunt foarte ingrijorata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Doar prin contact sangvin se poate trage hepatita C, se recomanda un consult medical urgent pentru depistarea virusului si tratamentul urmat daca e necesar.

| TanteMarianne a răspuns:

Doar dintr-un pupic pe botic n-ai cum sa iei o boala asa de grava poate daca te pupa de vreo 10 ori cu limba atunci, puteai deja sa fi la spital!

| TanteMarianne a răspuns:

Scuze gata am intrebat o prietena pe mess care stie mai multe despre asa ceva.
ea a zis :s-ar putea!,,

| AnaAnastasiaaaa explică (pentru TanteMarianne):

Am cerut sfatul unui prieten medic intre timp si nu, nu s-ar putea happy

| TanteMarianne a răspuns (pentru AnaAnastasiaaaa):

Scuze,eram un pic distrata de revelion!winking

Răspuns utilizator avertizat
| IuseinLavinia a răspuns:

Un control la doctor ar fi cel mai ok. Dar cel cu hepatita ce cauta la revelion si nu in spital? laughing)))

| Meli2314 a răspuns:

Daa.

Nu bai. =-=