| EmsM a întrebat:

De trei zile am in continuu diaree, dureri de burta, greata si nu stiu ce sa mai fac sa treaca! Am un fratior de 8 ani care la fel si el, tot aceleasi dureri si simptome. Am luat furazolidon dar cu o ora dupa ce l-am luat mi s-a facut rau si mie si lui. Va rog ce medicament este bun pentru asa ceva? e posibil sa fi facut intoxicatie alimentara? sunt bune fructele si lactatele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| irinac_5400 a răspuns:

Ceai de menta, orez, paine prajita.si eu am avut cand eram mica probleme si iti zic sincer ca mi-am revenit cu ceai de secarica (chimion) fara zahar.gasesti la plafar, nu are un gust f placut, dar e f f eficient. multa sanatate!

5 răspunsuri:
| kleorys a răspuns:

Imodium si ceai de musetel, fructele da, lactatele nu sunt bune.

| BoboooBubuuu a răspuns:

Mananca banane. Sau ia cafea (ne fearta, fara apa ). Succes.

| NuGaa a răspuns:

Incearca ceai de menta.

| Zoet a răspuns:

Buna.
Inceara Colon Help. Sunt pastile foarte bune si eificinete, numai ca sunt putin cam scumpe... Dar daca iti permiti, nu ezita sa -ti cumperi.

Am auzit multe laude despre aceasta pastilawinking Laptele mai tare sporeste diareea, ca sa zic asa big grin.

Deci nu bea lapte. Fructele sun bune.

Daca nu, daca ai acasa, incearca si bea moare de la varza muratawinking Iti va trece imediat... Sau fa-ti un ceai ceva.

Pe curand si sanatate!winking

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu sunt bune fructele si nici lactatele cu exceptia branzei de vaci facute in casa din lapte fiert. In rest, mancati paine prajita, orez, morcovi fierti, compot de mere cu tot cu coaja si fara zahar. In loc de Furazolidon (care este toxic si interzis copiilor) luati Ercephurin.