| BlueDreams a întrebat:

De trei zile am o umflatura in partea dreapta jos a cavitatii bucale.Doare mai ales cand mananc.Am fost la dentist si mi-a spus ca trebuie sa apara molarul de minte, desi am doar 14 ani; ca este devreme dar nu imposibil.Am citit pe net ca de cele mai multe ori aceste masele de minte aduc foarte multe complicatii, in final trebuind sa fie extrasa.Cat anume dureaza totusi pana la aparitia maselei propriu-zise? A trecut cineva prin asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RфZaημtzα a răspuns:

Da.Am trecut eu prin asta.Sta linistit ti se mai umfla.Mai sta un an iar se mai umfla, iar mai iese putin.Este maseaua de minte cum ii zicem noilove struckPoate dura si 10 ani pana la aparitia ei sau poate doar se umfla si nu creste.
Insanatosire grabnica.

| Anonim_4998 a răspuns:

Nu stiu daca aduc complicatii.In cazul meu maseaua de minte mi-a aparut tarziu la 30 de ani si nu am avut nimic in schimb ia luat ceva timp pana a iesit.