| Tzigaret a întrebat:

De vineri am niste dureri la nivelul testiculelor,vineri am avut o excitatie si nu am ejaculat, crezand ca din cauza asta e, am ejaculat ieri, dar durerea tot persista, durerea e uneori surda si iradiaza pe piciorul stang..si ma doare si in zona lombara mai ales cand ma misc, nu se simte vreo umflatura si scrotul arata normal si ma apuca mai tare seara.
Torsiune testiculara nu cred ca e..ca nu mai ejaculam ieri daca era din cauza asta.
Am tinut si abstinenta din 9 martie, dar totusi nu cred ca e de la asta, sa doara incontinu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu este din cauza ca nu ai ejaculat sau din cauza abstinentei, acestea sunt mituri minciuni, durerea poate fi din alte cauze hernie inghinala sau varicocel, daca era din cauza ca nu ai ejaculat după ce ejaculai nu te mai durea nimic, dar nu este de aia.Mergi la medic urolog sa te consulte sa vada cauzele, ce varsta ai?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la UROLOG!

| GeorgeCazan a răspuns:

E o problemă pe care trebuie sa o prezinți unui medic de specialitate. Nu știu ce ai făcut tu abstinenta de aproximativ 60 de zile. Oricum nu e normal ce ai făcut. Conform unor studii, un bărbat trebuie să ejaculeze in medie de 21 de ori pe lună. Asta e benefic pentru sănătatea testiculelor tale și a sănătății corpului în general.
Încearcă ceva comprese călduțe la locul respectiv, dușuri călduțe, un prosop cald. Mai calmează din durere și are efect de irigare sanguină locală.
Dacă ar fi să-mi dau cu părerea e un caz tipic de "blue balls". Rămân totuși la părerea că un medic ajută mult mai mult.

| Mitzupitzu a răspuns:

Mergi la medic sa te operezi.