| dAN_9549 a întrebat:

De vreo 1-2 saptamani imi sangereaza gingiile si sub gingia care acopera dintii se vede ceva rosu parca ar fi sangele iesit in piele...
ce poate fi?

( nu m-am lovit sau mai stiu eu ce... straight face )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bobby_7474 a răspuns:

Stomatologul poate sa-ti spuna daca este o gingivita,sau paradontoza, sau altceva, nu neglija stomatologul risti mai tirziu sa-ti pierzi dintii si sa ajungi la proteza

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia pasta de dinti paradontax sau lacalut activ

| username0unic a răspuns:

Depinde cati ani ai si mie mi s-a intamplat cand aveam 11 ani inseamna ca e un dinte inauntru care trebuie sa creasca