| Annonymuss a întrebat:

De vreo 3-4 zile am o durere suportabila in cosul pieptului dar parca in dimineata asta este mai ascutita (ca in momentul in care te ustura stomacul de foame) si ragai din 5 in 5 minute. Am postat aici ca sa stiu de la ce sa ma astept nu sa ma trimiteti la medic, asta o voi face eu in momentul in care voi considera ca trebuie. Mi-e frica foarte tare de ulcer dar nu stiu cum sa apara in organismul meu cand eu nici nu beau nici nu fumez nici nu trag pe nas.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ulcerul apare in 90% din cazuri din cauza infectie cu Hellicobacter pylori, asa ca poate aparea la orice om. Insa simptomele tale sunt mai degraba de gastrita si reflux gastro-esofagian.

| larybublegumm a răspuns:

Toamna asta a fost toamna gastritelor, nu e mare mirare sa ai si tu gastrita

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te duci când nu o să mai aibă ce să-ți facă!

Mergi cât mai repede la medic, aici nu se oferă consultații și tratament.
Ai nevoie de un medic gastroeneterolog, un diagnostic diferențial și tratament.
Pa, pa.

| danielaxyz a răspuns:

Iti trece cu tinctura de galbenele, ti-o recomand