| anonim_4396 a întrebat:

De vreo 3 saptamana am inceput si eu sa am niste ameteli ciudate, la inceput 1 data sau de 2 ori pe zi, acum st ametit mai tot timpul. mi-am facut analizele si sunt bune, mi-am facut c. t. la cap si a iesit in regula neurologul incearca sa imi spuna ca e de la stres, atacuri de panica etc.eu sincer nu stiu de ce dar nu cred ca astea ar fi cauzele, dureri de cap nu am, de oki nici atat, cateodata am si niste palpitatii.nu cred ca e de la stres pentru ca am asa stari de multe ori si cand sunt fff relaxat, nu fac ceva anume pur si simplu apar aceste simptome din senin... daca aveti idee ce analize sa imi mai fac va rog sa imi spuneti.multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| IQOnly a răspuns:

Poate e de la statul la televizor sau la calculator.

| Ana_6509 a răspuns:

Da.si eu ma aflu in aceeasi situatie.Am mers la doctor, mi-am facut analizele si nimic, sunt sanatoasa.Am mers la oftalmolog si el mi-a zis ca probabil aceste ameteli sunt datorate anemiei, ca imi trebuie fier, calciu etc si m-a trimis la analize.Nici eu nu stiu ce sa mai cred.

| sandulache a răspuns:

Salut.
Nu e ca ai niste sintome venite din cer, e ca trebuie sa faci toate analizele de la A-Z, cost 2milioane de lei vechi, fa si asa vezi ce ai, poate e de la cafea, fuamat sau prea multa oboseala si stresul mai mult, e ca se cheama amnezie e o baoal care o avem ca-m in aproxomitate 70%din romini, si pe mine ma doar capul de la prea multa cafea, deci fa analizele ale care ti-am specificat ma sus, te duci la spaital si le zici ca vrei sa faci toate analizele de la a-z, dar toate posibile, multa sanatate si succes.

| doar.eu a răspuns:

Neurologul tau are dreptate. cel mai probabil poate fi de la stres si prea multe griji.Si eu am astel de probleme.si am foarte des ameteli...Nu iti fa griji; daca totul a iesit bine in analize, nu ai motive sa te sperii.sunt sigura ca nu ai nimic grav.Incearca sa iti faci un regim de viata sanatos, sa faci sport, eventual sa iei cateva vitamine.

| pisi dy a răspuns:

Si eu am patit la fel : am luat calciu+magneziu+zinc ( sunt niste "borcanele "mai mari cu 120 tablete de la Wallmark )2 luni si nu mai am nimic. poti incerca.sanatate!