| MayongoStamly20 a întrebat:

Deci,am 11 ani si eu sunt mai constipat, fac odata la 4-5 zile, am 1.40 si 37kg.
Ce pot face? Ce ceaiuri sa beau si ce sa mananc? Vreau sa va zic ca am mancat multe dulciuri in ultima zi, aproape 1 punga mare.
Scuzati-ma de categorie doar ca n-am gasit alta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Taratele cu miere dimineata ajuta f mult. Mananca alimente ce contin fibre, supe, ciorbe, bea apa suficienta

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai multe lichide. Supe, ciorbe.

| lorena1gianinak a răspuns:

Este clar ca ai nevoie de mai multe lichide.Un stil de viata nesanatos duce si la constipatie nu doar la altceva.Mananca supe, bea 2l de apa pe zi(sau 1l daca nu poti 2), manaca fructe si legume, in special merele. Ceaiul de musetel ajuta foarte mult, de asemenea zeama de varza este foarte buna.