| anonim_4396 a întrebat:

Deci am o mare problema.Sunt clasa 6 si am 12 ani.Pana acum nu mi-a venit menstruatia dar prietenelor mele da e bine intr-o zi cand am venit de la scoala am observat pe chiloti sange(mai mult de culoarea maronie) eu nu cred ca este menstruatie deorece nu mai mi s-a intampat acest lucru timp de o luna sau o luna jumatate astazi iar mi s-a intamplat dar eu nu am nimic (sunt slaba si nu m-a durut burta) Si nu pot sa-i spun mamei mele ca este in Germania Ce credeti ca este? Ofer Funda love strucklove struck Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| afrodita3333 a răspuns:

Pai este menstuatie.Doar ca este mai deosebita la tine laughing La inceput ea nu este foare regulata si are o culoare maronie. Poate sa iti vila si la 2-3 luni sau sa iti vina acum si dupa un an.Asta pana se regleaza acolo ce trebuie. Spune-i mamei tale la telefon cand vb cu ea si o sa iti spuna mai multewinking

| tuteavulpe a răspuns:

Intr-adevar asa este la debut de menstruatie! ai rabdare cateva luni si ia.ti oricum masuri de precautie:tampoane si ceva de durere in cazil in care este nevoiehappy

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este cu siguranta menstruatie, foloseste niste absorbante. Nu este deloc nevoie sa te doara burta.

| LoredanaTM a răspuns:

Iti recomand sa citesti ghidul adolescentei creat de cei de la Chilotis.
https://chilotis.com/