| DamianTPU a întrebat:

Deci am scapat putin Azotat de Argint in mana (alias "Piatra Iadului") si m-am ales cu cateva pete pe mana.
Tin sa precizez ca petele is maro, nu negre (cum scrie si pe wikipedia) deci cred ca nu a curs o cantitate mare.

Intrebarea mea este daca aveti idee cam cat timp tine si daca il pot sterge cu ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pielea s-a ars in acea zona. Deci va dura ceva timp pana se reface. 2-3 saptamani. Depinde de fiecare.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In primul rand, trebuie sa speli locul cu multa apa si sapun, fiindca azotatul de argint ARDE pielea!
Pata iti va ramane pana ce se reface pielea. La vara, soarele ajuta sa dispara complet urma.

| ALGator a răspuns:

Daca nu resimti nimic pe piele acolo unde sunt petele (mincarimi, rana etc) atunci poti sa astepti linistit pana pielea se descuameaza si e inlocuita cu tesut nou.
P.S. Se cheama azotat de argint, fara majuscule. Scrierea cu majuscule se foloseste numai in limba engleza.

| DamianTPU explică:

Mercii.
Si cam cat timp dureaza? Nu am mancarimi