| Upz0r3 a întrebat:

Deci am un coleg care are un tip de HEPATITA(nu stiu de care ca nu a vrut sa zica, am aflat din intamplare ca are o boala de genu) si vreau sa stiu daca vreun tip de hepatita se ia prin lichide pentru ca acum 6 luni am baut o gura de cafea dintr-o sticla dupa el.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| FărăFiltru a răspuns:

Depinde si de organizm, şi eu acu 2 ani, am baut intr-o zi apă din sticla ei, dupa ce băuse şi ea desigur, iar ea a doua zi a aflat ca are hepatită, iar eu nu aveam nimic laughing

| DarkPoem a răspuns:

Buna! Intra pe linkul acesta: http://medlive.hotnews.ro/......ament.html
Undeva acolo scrie : va aflati in grupa de risc daca: Ati folosit în comun cu o persoana infectata un aparat de ras, o periuta de dinti sau orice alt obiect.