| anonim_4396 a întrebat:

Deci este periculos sa mergi la plaja in timpul menstruatiei?:-s...Scuze ca repet intrebarea dar nu a fost aprobatastraight face raspundeti va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lays a răspuns:

Eu am fost acum cateva zile.trebuia sa-mi vina abia pe 15-16, si m-am si balacit. dup-aia am observat ca imi venisestraight facestraight face. nu am vrut sa-mi stric ziua(mai ales ca venisem de max 2 ore, si nici nu am simtit cand au trecut)si am ramas in continuare.am stat ore bune.nu am patit nimic.numai ca a cursw mai mult decat de obiceithinking in rest.freshbig grin

5 răspunsuri:
| Sოﺁℓε a răspuns:

Nu, nu este periculos dar sa nu intri in apa.

| Smarandica a răspuns:

Nu e tocmai periculos.ca nu poti pati nimic.Doar ca iti vine mai mult. si mai ales daca esti in primele zile :-s.

| Jane a răspuns:

Nu este periculos, doar ca poate fi putin inconfortabil. Poti intra si in apa daca porti un tampon intern.

| RainBow_2697 a răspuns:

Poate fi o problema. e vorba sa nu te patezi dar si alte chesti.nu stiu foloseste O. B-uri daca ti neaparat sa mergi la plaja in timpul menstruatiei.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E bine sa eviti statul la soare (una din putinele precautii pe care trebuie sa le iei). Poti folosi OB-uri si sa intri linistita in apa, dar evita soarele.