| Adi1987 a întrebat:

Deci la ochiul stang pe irisul ochiului sub pupila am un punct negru, iar la ochiul drept sub pupila ochiului am o pata alba si aia se vede destul de bine dar nu am nicio problema cu vederea, cum se pot elimina de pe ochi? Ca ma simt urat cand ma uit in oglinda si le vad ca le am la ochi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| StudentLaMedicina a răspuns:

Ai mai postat o întrebare unde ai spus că la ochiul drept ai vederea compromisă şi că medicul a spus că nu se poate face nimic în situația asta. Acum spui că nu ai nicio problemă cu vederea.

Despre trauma care s-a petrecut cu ochiul tău drept, nu pot să îți spun nimic pentru că o ai de peste 10 ani.

La ochiul stâng poate fi o pigmentare mai mare a irisului. Oamenii nu au irisul uniform. Mulți au puncte sau pete de altă culoare. Nu se poate face nimic în sensul acesta. Poate să îți pui lentile de contact.

| shyde a răspuns:

As zice sa te concentrezi pe alte lucuri de imagine pozitiva. Uite cauta sa arati mai "lean", sa faci abdomene, sa te simti pozitiv fata de tine ca ai un progres in asta.

Nu te concentra pe niste detalii minore, nu merita timpul pierdut, o sa ramai fara el si cu imagine proasta de sine. In timpul asta puteai face un abdomen ca lumea, poate si ceva bicepsi, atentie mare la coloana sa nu o solicitam cu greutati, mai bine cu greutatea corpului la tractiuni, la street workout, la gimnastica. Baietii aia arata foarte atractiv. Nu cred ca ii mai pasa cuiva de ceva la ochi, cand au un fizic de invidiat.