| ramonaaRamo a întrebat:

Deci Nu mi-a mai venit ciclul menstrual de luna trecuta normal trebuia sa vina pe 26 asa ..nu m-am culcat cu nimeni laughing.De ce nu vine? P.s zilele astea mi-am cam dereglat programul si dimineata nu mananc pana la 12. Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ina93 a răspuns:

Nu-i nimic grav se poate sa fi racita sau sa ai o dereglare hormonala pentru ca copul tau se dezvolta.asa ca nu ai de ce sa iti faci griji.mie mi sa intampla la 14 ani sa nu imi vina 5 luni laughing..si dupa sa imi apara

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca nu te ai culcat cu nimeni stai linistita ca o sa ti vina, ai o dereglare hormonala, se mai intampla sa nu ne vina o luna.

| Bruneticaa a răspuns:

Corpul se dezvolta si se regleaza, de accea si menstruatia ta incepe sa se regleza. Fiecare adolescenta are dereglari hormonale pana la o anumita varsta, nu-ti face griji nu e nimic grav! Te-am pupat :*

| IrynnaM a răspuns:

Mai bine ai vedea un doctor. E o dereglare hormonala clar. Dar trebuie sa ii vezi cauza si sa o rezolvi.