| HeloKity a întrebat:

Deci nu pot sa scap de constipatie, nu pot sa ies. Am baut ceai verde cu care de obicei ieseam, am luat 2 pastile dulcolax, am baut ulei de ricin,de parafina, am mancat miere pe stomacul gol..nu stiu ce sa mai fac, disper! sad Nu am mai iesit de 6-7 zile, sunt foarte balonata si nu mai suport..am un organism care nu reactioneaza la orice...Ce pot sa fac? Ce sa mai iau? Aveti idee? Am nevoie de ajutor, va rog laughing si e exclusa varianta cu medicul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Incearca o ciorba cu mult leustean, multe lactate, fructe si lichide multe. http://www.i-medic.ro/......onstipatie

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
incearca ceai de musetel/crusin concentrat, iar ultima varianta ar fi clisma.dar cu ceaiul de crusin, sigur vei vedea rezultatul
O seara bunahappy

| HeloKity explică (pentru caramela):

Am incercat si ceai de crusin si degeaba sad

| caramela a răspuns (pentru HeloKity):

Incearca sa mananci un mar dimineata

| hummmer a răspuns:

Fă-ţi o clismă, poate merge.

| HeloKity explică (pentru hummmer):

Trebuie sa merg la doctor pentru asta.

| hummmer a răspuns (pentru HeloKity):

Nu neaparat, caută pe goagle variante home-made.

| anacolda a răspuns:

Banane cu lapte pe stomacul gol si mai reducem din ciocolata.
http://vindecarenaturista.blogspot.ro/

Răspuns utilizator avertizat
| XxAnonimuXx a răspuns:

Incearca si o banana

| madalina4s a răspuns:

Zeama de varza si evita hrana uscata.