| anonim_4396 a întrebat:

Deci sunt putin cam ipohondru si nu stiu cum sa scap. Un exemplu:Acum 3 zile ma durea burta si am avut ceva rosu in scaun nu cred ca era sange dar m-am speriat de moarte si tot ma gandeam sa nu am cumva cancer de colon.Nu stiti cum sa scap de ipohondrie? (Am 13 ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BGDs a răspuns:

Multe boli pot duce la asta. Nu neaparat cancerul. Daca ai vazut de mai multe ori ceva rosu in scaun, nu ezita si du-te la medic din timp

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa consulti un medic specialist noi nu prea avem cu ce sa te ajutam.Doar daca au mai patit alte persoane acelasi lucru iti pot spune ele cum au rezolvat problema.

| paul18 a răspuns:

Posibil sa ai ulcer nu cancer... du-te la medicwinking

| BGDs a răspuns (pentru paul18):

Destul de rar apare sange in scaun cand ai ulcer. De obicei e melena (adica sange digerat, de culoare neagra )

| paul18 a răspuns (pentru BGDs):

Ahawinking eu am spus ce am crezut eu ca e.dar mersi de informatiewinking bafta