| TurnOn a întrebat:

Deci :toate maselele care mi-au cazut pana acum le-am scos la dentist si acum ma enerveaza una care se misca dintr-o parte in alta ( adica tare). cum sa o scot? sa o imping intr-o parte sau sa o trag in sus?laughing cum sa o scooooot? funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FreeLife a răspuns:

NU FA ASTA!
1:Maseaua are Radacini! daca nu o scoti calumea si raman acolo o sa fie urat mai incolo...
2big grinu-te la dentist big grin altfel nu te chinuii!

3 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Buna! Nu o trage in sus, impinge-o intr-o parte ca iese mai repede!laughingSau leaga o ata de ea si trage de firul de ata!big grinSau musca din ceva tare si o sa iasa la urgenta, nici nu o sa simti cand ti-a iesit! Eu asa mi-am scos majoritatea maselelor!laughinglaughing

| KinoAndreea a răspuns:

Eu toate maselele le-am scos dand tot cu limba in ele cand se clatinau tare si tocmai de ziua mea se clatina una f tare intr-o parte si in alta si cand mancam tort maseaua a ramas intr-o parte si eu cu m-am muscat a cazut laughing deci. misto cu limba si tot impingeo ca ea cade

| D3iDEI a răspuns:

Trage-o in sus ca daca o impingi ramane putin din ea si pana eise cealalta masea o sa te doara ciotul ala din cea veche