| rareslord123 a întrebat:

Deci va rog din suflet sa ma ajutati! Eu sunt racit si eu antibiotic... dupa ce fumez cate o tigara dupa 5 minute incep sa ma-mi simt tot corpul cald si ma doare capu! E ceva grav, de la ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dar nu mai fuma, ai plămânii foarte sensibili!
Pa, pa.

| mona a răspuns:

De la raceala se intampla asta

| mihaelutzamy a răspuns:

E de la tigara, iti spun sigur. Lasa-te! tongue

| Azµre a răspuns:

Numai fuma, mai ales când ești răcit!

| DraudeS a răspuns:

Este de la raceala in principiu. Incearca sa eviti tigarile cat timp esti racit. Poate fi doar pe fondul tau psihic. Cat despre antibiotic, este recomandat de medic sau de capul tau?

| blondyna9o a răspuns:

Renunta cateva zile la tigari si vezi apoi ce se intampla. Daca nu merge nici asa, atunci du-te la medic sa vezi ce zice. Insanatosire grabnica

| lungumihai69 a răspuns:

Renuta la tigari.Eu zic insa ca ar trebui sa mergi la un neurolog sa nu fie totusi alta problema.da....de la lasatul tigarilor ti se trage.toata treaba e sa-ti mentii echilibrul mintal si sa nu te panichezi k ai sa iei pastile cu pumnul dupa aia. Ametelile vor trece de la sine, dar toata treaba e sa incerci sa nu te gandesti la ele.sanatate

| Ionascu_Valeria_1962 a răspuns:

Cand iei antibiotic normal este sa nu fumezi... din cauza fumatului patesti asa. Dar in caz ca nu te poti lasa macar cat iei tratament incearca sa nu fumezi decat dupa 15-20 min sau inainte cu 15-20 min.