| brigifolk a întrebat:

Deci va rog frumoss sa ma ajutati! Am niste bolfe (umflaturi)tari pe maini si pe picioare unele sunt mici altele mari ma dor cand se schimba vremea si tot imi mai ies pe picioare si pe maini dar mici am pe cineva care avea in cap si pe spate nu stiti ce am Va rogg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

Nu ai nici un reumatism dupa cum spune rexxx. am avut si eu un reumatism foarte grav era acut inflamator dar nu aveam nici o umflatura pe mine se manifesta altfel.pentru tine cel mai bine e sa mergi la medicul de familie si sa-i spui sau sa mergi la el chiar in perioada in care ai acele umflaturi ca sa le si vada si el iti va spune concret ce este si ce sa faci.

1 răspuns:
| rexxx a răspuns:

Reumatism se numeste go la doctor pretenas