| kresycenzia a întrebat:

Deci vreau sa ma ingras foarte mult (am 13 ani si 39 de kilograme) spuneti-mi ce sa fac! Adica nu vreau sa ma fac de 70 de kilograme, vreau sa ma ingras cat sa pot sa o bat pe o ratata. Spuneti-mi ce sa mananc, la ce ore, in ce cantitati, cata miscare am voie sa fac si orice altceva ca sa ma ingras cat mai repede.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Mare ti-e curtea, Doamne

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine lasa grasimea si apuca'te de muschi, du-te la o sala si pune masa musculara pe tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vitaminele nu ingrasa. Daca vei fi grasa, va fi cam greu sa-ti bati inamica. Daca si ea este slaba, va fi agera iar tu extrem de lenta.

| stefania1997 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema.dar nu vreau sa bat pe cineva laughing

| anmardany a răspuns:

1. Ca sa o bati nu trebuie neaparat sa iei in greutate happy am un coleg de 15 ani cu 40 kg si ii bate aproape pe toti din clasa laughing, in fine,
2. Ai putea tine o dieta cu cartofi pai, multe sucuri si prajituri (mixte, ma refer la clatite, placinte dulci, tot ce contine zahar)
iti aduc aminte ca nu este recomandat deloc, o sa ai stari de rau, si alte alea daca iei dintr-o data in greutate... program de timp nu iti trebuie, deci mananci cand apuci, la 4, 6, 7 cand ai chef,
Bafta cu grasimea laughing altii vor sa slabeasca si tu sa te ingrasi straight face ce oameni

| TheK0smy a răspuns:

Poti lua vitamine calciu si sa mananci bine, daca nu du-te la doctor ca e posibil sa ai niste bacterii in stomac care te fac sa fii asa, nu glumesc o cunostinta de-a mea a avut problema asta si e pe bune>

| 1234567891011121314151617181920ghiuytreasdfghkjlmn a răspuns:

Am 13 ani si 32.80 kg si vreau sa ma ingras. Cum as putea? Multi oameni zic ca trebuie sa mananci multe dulciuri si clatite dulci...dar...eu...vreau sa ma lamuresc in legatura cu dieta. Toti imi spun ca trebuie sa mananc cel putin doua sau trei felii de paine la o masa si nu pot dar alte dete nu mananca chiar atat de multe. Deci cum fac sa ma ingras mai rapid in doua trei saptamani.