| Ajdsjksdhakj a întrebat:

Deeep...
Aseara mi-a curs niste sange din penis cand era in erectie si dupa cateva ore cand am fost sa ma "usurez" ma ustura...
acum cand m-am trezit nu mai ma doare penisu nu ma mai ustura cand ma usurez mai are rost sa merg la urolojic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi urgent la medic si zii ce ne-ai spus si noua. Oricum te va intreba el si tu ii raspunzi. Curaj!

| Ajdsjksdhakj explică (pentru Salontanul):

Ce discuti cu specialistul urolog?

In prima etapa vei purta o discutie cu doctorul. El te va intreba ce te supara si de ce timp, care e motivul pentru care apelezi la el, daca ai viata sexuala, daca ai probleme legate de sexualitate, daca faci s.ex a.nal, v.aginal, o.ral, te va intreba despre partener/a, daca va protejati, daca aveti parteneri multipli, daca ai avut boli nu neaparat ale aparatului genital, cand ti-au aparut semnele pubertatii, cum iti sunt erectiile, etc.

E indicat sa raspunzi sincer fara sa te ascunzi deoarece scopul consultului este acela de a afla adevarul in ce priveste sanatatea ta. Oricum secretele tale vor ramane in cabinet deoarece medicul nu le face publice.

| Salontanul a răspuns (pentru Ajdsjksdhakj):

Ce ai patit? Ai probleme cu capul? Nu te-am intrebat nimic! Mai mult, eu nici n-am vorbit de medic urolog. Tu pui intrebarea si tot tu raspunzi? Ce-o fi in capul tau?

| Ajdsjksdhakj explică (pentru Salontanul):

Am continuat raspunsul tau si medicul de familie nu poate sa faca mult in zona genitala ca nu e meseria lui si o sa te trimita la urolog

| Salontanul a răspuns (pentru Ajdsjksdhakj):

Pentru a merge la control medicul de familie da trimitere la specialist. Apoi nu ma trimite pe mine la urolg ca n-am probleme. Deci, nu trebuia sa te adresezi mie ci tie insuti ca vad ca esti cu acelasi nume!

| CuriousStuff a răspuns:

Ti-am mai raspuns la o intrebare, vezi raspunsul acolo.
Trebuie sa te prezinti de urgenta la medic.

| OanaDs a răspuns:

Probabil e o infectie sau ceva dar cel mai indicat ar fi sa mergi la un medicwinking

| Ajdsjksdhakj explică (pentru OanaDs):

Ok si c sa-i zic la medic :?

| OanaDs a răspuns (pentru Ajdsjksdhakj):

Exact ceea ce ne-ai spus si nouawinking