| Girl1080 a întrebat:

Dermatologul te poate trimite la ginecolog?
/FUNDA\

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Doar medicul de familie da trimiteri

| Bondarel99 a răspuns:

Da, îți sugerează, nu te obliga nimeni sa te duci nicăieri.
Dacă ai probleme cu acneea, asta de cele mai multe ori e cauzată de hormoni, asa ca ginecologul vede dacă asta e cauza și îți va da ori anticoncepționale ori alte chestii.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, trimiterea ti-o da medicul de familie, catre ginecolog. Dermatologul poate sa-ti spuna ca nu-i de competenta lui si sa mergi la un gineoclocg, dar pana la urma, trebuie sa te intorci la medicul de familie sa-ti dea trimitere pentru ginecolog, sau sa mergi la un privat, unde iti faci programare si platesti.
Corect este sa mergi prima oara la medicul de familie, la o prima consultatie, iar acela te va trimite la specialistul care trebuie.