| Anna04 a întrebat:

Deseori ma simt foarte slabita si dupa ce imi fac baie imi tremura foarte tare picioarele si trebuie sa stau jos neaparat pentru ca nu imi pot mentine echilibrul. Ce as putea avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Damasc a răspuns:

Cauza principaza este lipsa de calciu asa cum bine spun si cei de mai sus.Dar din aceasta cauza aburii din baie iti fac rau.Incearca atunci cand faci baie sa faci cu usa intredeschisa ca sa nu zic deschisa larg...sau da-i drumu la chiuveta la apa rece happy daca observi ca se produc aburi.

| ynna93 a răspuns:

Hmm.thinking anemie? consulta un medic.winking

| яєιяα a răspuns:

Probabil ai scadere de calciu.ptr ca si eu am patit la fel.acum un an -2 ani.si am avut scadere de calciu. Du-te la medicul de familie si vezi ce iti spune :*.

| myDcg a răspuns:

Este foarte posibil sa ai anemie din cauza ca nu mananci cum trebuie si nu iei vitaminele necesare organismului din alimentatia zilnica iar la asta se adauga lipsa de somn, stresul din timpul zilei etc. ce iti spun eu e doar un sfat. cel mai bine e sa apelezi la un medic specialist...sau ca sa fie si mai bine poti apela la Singurul Medic Specialist, care este Dumnezeu. In rest numai bine si fi binecuvantata!