| D A R i U t S s A a întrebat:

Desi am doar 16 ani abia impliniti, am pe picioare celulita si multe vergeturi din acelea albe si formeaza niste santuri.am vergeturi si pe solduri si am inceput sa nu le mai suport. Daca in caz ca este cineva pe acest site si daca are niste remedii de orice fel de a scapa de celulita&vergeturi.Multumesc.Si inca ceva prin sport poti scapa de celulita sau vergeturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| virshabhasthira a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa lasi cremele si mai stiu eu ce, ca nu toate isi fac efectul si dai banii degeabaoh go on. mergi u mai bine la masaj o data sau de 2 ori pe saptamana daca poti mergi si la fitness si intr o luna vei vedea efectele.iti zic din propria experienta si am vazut si la alte cunostinte efectele.

5 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

De celulita poti scapa facand sport si eventual cu o crema.
Iti recomand pe langa sport sun sapun natural anticelulititc http://atshopping.ro/product.php?id_product=193

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...
exista creme pentru masaj impotriva vergeturilor cu silicon si vitaminele E si F.
SAU, anti-celulite soap lavender.este un sapun natural.

adica eu st reprezentant la o revista si are in ea produse anti-celulita si anti-vergeturi...

mai bine ai intreba un specialist, este ceva serios.sau macar la o farmacie.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...
exista creme pentru masaj impotriva vergeturilor cu silicon si vitaminele E si F.
SAU, anti-celulite soap lavender.este un sapun natural.

adica eu st reprezentant la o revista si are in ea produse anti-celulita si anti-vergeturi...

mai bine ai intreba un specialist,este ceva serios.sau macar la o farmacie.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...
exista creme pentru masaj impotriva vergeturilor cu silicon si vitaminele E si F.
SAU, anti-celulite soap lavender.este un sapun natural.

adica eu st reprezentant la o revista si are in ea produse anti-celulita si anti-vergeturi...

mai bine ai intreba un specialist,este ceva serios.sau macar la o farmacie.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti atenua celulita prin sport, alimentatie sanatoasa si prin renuntarea la fumat si alcool. Aici poti sa citesti mai multe despre celulita, efecte si cauze: http://blog.soapmill.ro/......triva.html