| bossboss01 a întrebat:

Din 21 feb, am început să iau roaccutane la început nu mi-a apărut deloc multe mă spăl în fiecare dimineață și seara cu gelul de curățare de la effaclar. 4 luni au trecut de la tratament și încă am coșurile pe față luna trecută fiind iunie au început să apară mai multe dar luna iulie au început să mai dispară dar nu în totalitate au trecut 4 luni de la începerea tratamentului își face efectul sau la mine e o perioadă mai lungă până scap în totalitate îmi mai apare câte un coș roșu umflat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| StudentLaMedicina a răspuns:

Ar trebui să funcționeze deja. Câte mg iei?

| bossboss01 explică (pentru StudentLaMedicina):

Am fost la dermatolog și mi-a crescut doza ouă 50 mg

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru bossboss01):

Când asta? Cât luat înainte? Ar trebui să funcționeze la 2 luni după ce ai primit doză mai mare.

| bossboss01 explică (pentru StudentLaMedicina):

Când am început tratamentul luăm 20 mg doar seara, a doua lună mi-a mărit doza la 30 mg, a 3 a lună la 40 mg și acum a patra la 50 mg, de vreo săptămână am început să iau 50 mg, cum am zis luna iulie, mai mi-a apărut foarte multe, după au mai dispărut da nu în totalitate îmi mai apare câte un coș umflat roșu cum am zis la obraz și pe frunte la fel

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru bossboss01):

Eu cred că într-o lună două o să vezi rezultate. Trebuie să ai răbdare cu isotretinoin.