| izabela202020 a întrebat:

Din cauza pixului /stiloului pe unul dintre degete me-a iesit o batatura (asa cred ca se numeste) destul de mare cum pot scapa de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se scapa in timp! ai rabdare!

| Deliiiia a răspuns:

In primul rand trebuie sa iti schimbi modul de a scrie, astfel incat sa nu mai exerciti presiune pe zona respectiva. Mai apoi poti aplica o crema zilnic, dar vindecarea se va produce intr-o perioada mai indelungata.

| InnocentS?n a răspuns:

Buna! Poti pune pe un servetel demachiant sau pe o bucatica de vata putin otet sau lamaie si pune exact pe batatura, o sa-ti treaca happy

| ZaraZaraPerlin a răspuns:

Si mie la fel laughing Din cauza ca strangem pixul tare in mana, asta este. Dar mie daca pot sa zic asa ''mi se dezumfla'' dupa cateva ore, minute.,

| LiviuStefan a răspuns:

Corpul tau se vindeca singur.Dar daca vrei sa treaca mai repede, incearca sa masezi cu niste crema de aloe vera sau galbenele pe zona.Ai putea sa iei si o pauza, sau sa schimbi pixul daca ai ramas pe ultima suta de metri cu temele laughing! (te inteleg, si eu am la fel)

| PaunEver a răspuns:

Aproape toata lumea are asa ceva big grin. Nu cred ca poti scapa de ea acum, doar in timp sau poti sa masezi...