| eu_3300 a întrebat:

Din ce am observat majoritatea (aproape toti) fumatori nu au cosuri pe fata (ma refer la adolescenti) este adevarat? de ce se intampla asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Anonimatttt a răspuns:

Depinde de ten si de organism...am vzut fumatori cu cosuri...

Răspuns utilizator avertizat
| florinflorin14 a răspuns:

Nu mai sunt virgini

Elianna
| Elianna a răspuns:

Te imbeti cu apa rece! Fumatul nu are nici o legatura cu cosurile. Legatura cu cosurile o are inceputul vietii sexuale! Atunci incepe sa dispara acneea.

| crazygirlyo a răspuns:

Nu are nici o legatura. dimpotriva fumatul distruge tenul si il imbatraneste, deci este doar o coincidenta ca ai intalnit mai multe pers. asa happy.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca este adevarat, poate sunt coincidente, dupa cate am citit fumatul, pe langa altele, afecteaza si tenul. Numai bine!

| adellinas a răspuns:

Fumatul usuca tenul si datorita acestui fapt nu mai apar cosurile. Totusi nu este indicat sa te apuci de fumat numai ca sa scapi de cosuri, cu timpul pe tenul uscat apar riduri care sunt mult mai inestetice decat cosurile. happy

| euu03 a răspuns:

Doar nu vrei sa te apuci si tu de fumat doar ca sa scapi de cosurihee hee Si nu, nu este asa. Cea mai buna prietena a mea este fumatoare si are cosuri... big grin

| madycumada a răspuns:

Nu are nici o legatura!
Fumatul este una, cosurile alta! Am si eu amici care fumeaza si au cosuri pe fata, decii. nu este adevarat ceea ce crezi tu.happy Siii. TUTUNUL DAUNEAZA GRAV SANATATII TALE SI A CELOR DIN JUR! Pa'pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate va intereseaza ce scrie aici despre rolul fumatului in acnee: http://tratament-acnee.com/cauze/rolul-fumatului-in-acnee

| PunksS a răspuns:

La adolescenti le apar cosuri deoarece este perioada pubertatii. trec printr-o schimbare, iar unii pur si simplu nu au cosuri pe fata deoarece se trateaza sau pur si simplu nu au aceasta problema dermatologica

| Brebb a răspuns:

Fumatul si cosurile nu au nici o legatura aici este problema tenului sau poate sia inceput viata sexuala

| Nadia14 a răspuns:

In adolescenta cosurile nu sunt prietenii nostri dar nu putem sa le evitam fac parte din dezvoltarea corpului, dar cei ce sunt fumatori nu au cosuri caci se dezvolta mai greu din cauza fumatului eu nu am avut nici un cos dar m-am dezvoltat greu.(incet).