| ☻☆Diana☆☻ a întrebat:

Doamne, am o MARE problema...
Azi mi-a venit menstruatia...Asta imi mai lipsea rolling eyes
Am auzit ca daca bei, se va prelungi perioada menstruatiei straight face E adevarat?straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Cand iti vine menstruatia e motiv de bucurie, cand nu iti vie e bai.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Poti consuma tuica, sau vin alb, vin rosu mai putin.

| Arthur a răspuns:

Altii se bucura cand le vine.
Mai putin vin, mareste debitul...

| dulshe a răspuns:

Mai rau era daca nu iti veneahee hee. Nu vad o mare problema in asta:p. Si...nu cred in faza aia ca daca bei se va prelungi. Adica eu cel putin nu am auzit asa ceva pana in momentul de fata.

| shalimar a răspuns:

De prelungit nu se prelungeste, dar e mai abundent. vobesc di experienta.de asemenea, nu fa greseala sa te sprijini de calorifer.vei avea acelasi efect.nu e sfarsitul lumii, e doar inceputul anului. daca te ingrijorezi ca s-ar pute vedea ceva, poarta si tu o bluza peste fund, ca tot se poarta acum si gata.si problema nu e asa de mare.relax.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

E un mit... şi eu beau tot timpul şi tot atâta ţine ...mamă aşa am zis'o ca şi cum aş fi o alcoolică laughing

| c0rn3l1uss a răspuns:

Nu stiu.

Da eu ma bucur ca sunt baiat si nu am probleme din astea. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii ceva normal, ca ti-o venit si foarte bine.

| buburuza_8822 a răspuns:

Nu, nu e adevarat. Eu am baut in timp ce am avut problema asta si nu s`a intamplat absolut nimic. Stai linistita si distreaza`te. Happy new year!

| loredanatembe a răspuns:

Stai linistita ca nu e asahee hee)

| geobarby a răspuns:

Da este adevarat, nu prea ai voie sa bei in timpul menstruatiei, dar daca zici ca abia ti-a venit oricum o sa te tina cateva zile bune in primii 1-2 ani. In special vinul rosu nu e bine sa il bei in perioada asta, dar daca chiar vrei. potihee hee nu se intampla nimic daca nu e in exces happy