| alma200033 a întrebat:

Doare daca iti scoate dintii cu anestezie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| sorinake a răspuns:

De ce ii spune anestezie?

https://ro.wikipedia.org/wiki/Anestezie

| AutumnDay a răspuns:

Nu, nu doare. Vei simti doar presiune cand iti apasa si trage de dinte, dar nu durere. Durerea va fi dupa, dar cu Ketonal si Ibuprofen scapi usor, rapid si ore bune de ea. Doare cateva zile dupa extractie, dar cum am spus, rezolvi cu pastile. Oricum, medicul iti face recomandari dupa extractie.

| Freya1 a răspuns:

Nu are cum sa te doara

| Bisbiavatar12 a răspuns:

Doare, dar mai putin

| alma200033 explică:

Inainte sa iti puna medicul o plomba si iti face cu albinuta cum face?
Ramane gaura mare dc iibsa cada plomba?

| Dinu_Rares_1998 a răspuns:

Nu doare dar mai bine intreaba un medic! El iti va da mai multe informati! Funda? pls!

| fanmiraculos a răspuns:

Neah, nu doar absolut deloc.

| ManiacK0607 a răspuns:

Ai doar un disconfort după ce ţi-a extras dintele.

| Nicksson91 a răspuns:

Da wa doare de te caci pe tini.