| andreirobert15 a întrebat:

Doare rau cand iti face anestezie la o masea ca sa optureze canalele
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Nu doare stai linistit.Cand te va intepa sa iti injecteze anestezicul vei simti putin, dar e nimica toata, nu te va durea. Dupa ce isi face efectul injectia, vei simti ca partea de gura unde ai maseaua cu problem iti va amorti.O perioada(o jumatate de ora-o ora) vei vorbi mai greu pentru ca din cauza anesteziei nu vei putea articula cuvintele corect.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu doare rau.

| andreirobert15 explică:

Si dupa ce iti face anestezia mai simti ceva?

| giony54 a răspuns:

Nu te speria cqa nu doare deloc, iti face o injectie in gingie unde este carne moarta si nu doare.