| kayrux1 a întrebat:

Doare sa scoti in dinte si sa pui altul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| danutz2006 a răspuns:

Ca sa il scoti nu te doare deloc pentru ca esti sub efectul anesteziei. Eventual te doare putin dupa, atunci cand efectul anesteziei va incepe sa treaca.
Ca sa iti pui altul este o alta provocare, asta in cazul in care vorbim de un implant. Da, asta doare, nu foarte foarte tare, dar doare. Este un proces complex prin care se fixeaza in osul maxilarului, printr-un stift cu surub, baza implantului, urmand ca ulterior, in acesta sa se fixeze si dintele propriu-zis.
Avand in vedere pretul unui implant este clar ca nu e un procedeu foarte simplu si trebuie facut doar intr-un cabinet de unde ai suficiente referinte foarte bune referitoare la implanturile facute.

O zi buna,

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doare putin cu anestezie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu o anestezie buna si analgezice prescrise de stomatolog nu cred ca o sa ai parte de o durere insuportabila. E normal sa doara, sunt niste nervi acolo.

| duckermlocker a răspuns:

Daca esti barbat, nu!