| Alison95 a întrebat:

Doctorul de familie poate sa-mi spuna daca mi s-au rigidirat cartilagiile adica daca mai cresc?happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Faci o radiografie la mâini la îngheieturi, știe cei de acolo despre ce e vorba, apoi te duci cu ea la un medic endocrinolog să o vadă.

| Alison95 explică (pentru Azµre):

Cam cat costa sti? 17 ani, 1.70 si 49 kg, eu sper sa mai cresc :d

| Azµre a răspuns (pentru Alison95):

Nu știu exact în jur de 30 de lei radiografia, și la medicul endocrinolog poți să te duci pe trimitere de la medicul de familie ca să nu plătești.
Eu nu cred că la vârsta ta o să mai crești, oricum ești destul de înaltă. De ce ai vrea să crești mai mult?

| Alison95 explică (pentru Azµre):

Sa devin model straight face

| Azµre a răspuns (pentru Alison95):

Mult Succes!

5 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Nu. Doctorul de familie nu poate sa iti spuna acest lucru. Asta poate sa iti spuna doar un specialist in medicina legala sau un radiolog.