| deluxe a întrebat:

Doresc sa cumpar seminte de maselarita, folosite pentru durerile de dinti. Are cineva de vanzare sau de unde pot cumpara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| florar a răspuns:

Maselaritza e foarte toxica. |SEmintze se mai gasesc la pietze.

| abis a răspuns:

Mai bine mergi la un stomatolog.

| spiritul a răspuns:

Vindea un stomatolog in piata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maselarita vindeca paradontoza

| ana_6866 a răspuns:

Se vinde maselarita si pe Ebay, de exemplu pe "ebay.de" o gasesti sub numele nemtesc de "Bilsenkraut", expediaza seminte de maselarita in plic in toata Europa. Asta daca nu ai reusit deja s-o identifici in natura, ca avem si noi multa. Nemtii o cultiva pentru frumusetea florii ei, nu in scopuri terapeutice.