| anonim_4396 a întrebat:

Doresc sa fac analize de sânge. Eu iau pastile pentru tiroida, anume euthirox. Vreau sa știu dacă ar trebui sa întrerup cu câteva zile înainte de analize.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Îți continui medicația și faci analizele cu medicația administrata. E bine sa vezi analizele cu medicația curenta pe care o iei. Daca ai întrerupe Riști sa vezi niște rezultate false care nu sunt in concordanța cu cele din perioada in care tu administrezi medicația.

2 răspunsuri:
| mihaela000ela a răspuns:

Discutați cu medicul dumneavoastră, Euthyrox-ul nu este un medicament, pe care sa-l tratati, in gluma-din experienta!

| alina2k18 a răspuns:

Ti le interpreteaza medicul curant dupa.
Rezultatele anumitor teste pot fi influentate de efectul medicamentului dar nu toate.
Nu intrerupe tratamentul.