| clo9ryna a întrebat:

Draga fetelor mie mi-a venit mens. pentru prima data pe 7 ianuarie, dupa mi-a venit pe 21 februarie, in martie nu mia mai venit. Vi sa intampla si voua si ce trebuie sa fac sau macar ziceti-mi un sfat sau din ce cauza. NU am intretinut nici un fel de ralatie sexuala. va multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In primii doi ani de la prima menstruatie, menstruatiile se succed neregulat fara ca asta sa insemne ceva rau. Pur si simplu trebuie sa treaca un timp pana cand organismul isi regaseste ritmurile normale.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probleme hormonale, de stres, poate putina raceala, mai asteapta, daca nu vine dupa 3-4 luni, mergi la medic. Este normal la inceput sa vina asa, pana se reglementeaza balanta hormonala.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

La inceput pot aparea anumite dereglari dar pe parcurs se normalizeaza. Daca totusi persista e bine de mers la un medic.

| Gabriela01 a răspuns:

Ai racit "jos", sau cel mai probabil e o dereglare normala de inceput.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Stai liniştită. E normal ca la început să nu'ţi vină regulat. Abia după 2 ani o să începe să ţi se regleze. Pănă atunci se mai pot întămpla şi din astea. Oricum fii fericită, te'ai ales cu o lună fără chinlaughing

| cucalic a răspuns:

Nu iti fa probleme. daca nu ai relatii sexuale atunci ai o dereglare hormonala. e normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal sa se intample asa...nu iti face griji. abia dupa doi ani o sa inceapa sa fie regulat.sunt dereglari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal sa se intample asa...nu iti face griji.abia dupa doi ani o sa inceapa sa fie regulat.sunt dereglari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal sa iti intarzie. Se regleaza abia dupa 3-4 ani de cand ti- a venit prima data. Daca vrei sa te convingi care e cauza, mergi la un doctor.