| mariaisreallycute124 a întrebat:

Draga TPU,
Sunt insarcinata si am 4 saptamani. Ma doare tare spatele si burta jos. Astazi,mi-a curs sange ca si cum as fi avut ciclu.
E normal? Va rog sa ma ajutati, sunt foarte speriata!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e deloc normal. bebelusul este in pericol, trebuie sa ajungi urgent la spital, la camera de garda. Ar fi trebuit sa pornesti la prima picatura de sange, dar mergi imediat cum vezi acest mesaj. Fiecare minut e important in salvarea vietii tale si a bebelusului.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai pot fi sangerari in timpul sarcinii, depinde si cat a tinut si de cantitate. Cel mai bine ar fi sa mergi la un control sa fii sigura ca e totul ok.

| mariaisreallycute124 explică (pentru Adry05):

Prima data a fost cam mult si a doua oara mai putin? Da, o sa ma duc maine la control dar stau cu gandul la posibilitati grave.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru mariaisreallycute124):

Dacă Brigaela a zis sa mergi urgent la medic tu ce intelegi prin asta? Ca te poti duce joi? treaba ta, urgent inseamnă în secunda 2 nu cînd ai u chef, ca degeaba vii si plîngi aici, ca ai sîngerări si altele, daca tu nu faci nimic din ti se spune, atunci cind i ti va fi rău de tot te ia salvarea asta se poate intimpla brusc noaptea sa ai hemoragie puternică, dar daca tu faci cum te taie pe tine capul, tu o sa suferi, poate pierzi sarcina. Dna Brigaela este medic, ai primit un sfat oficial si autorizat din partea unui medic, nu ai primit sfat de la portarul spitalului, sau de la unul care duce pacientii cu liftul in spitale. Faci cum vrei.