| Stan_Marius_1978 a întrebat:

Dragi compatrioti m-a prins curentul si ma doare ingrozitor toata partea cu masele si ureche cu ce ma sfatuiti sa rezolv problema ca nu mai pot...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alin6ase6ase a răspuns:

Curata un catel de usturoi si pune-l in ureche. Se potriveste perfect, precum un dop de urechi. Durerea si inflamatia vor disparea in cateva minute si vei avea o senzatie de caldura in ureche.

| DragosTrandafir a răspuns:

Pentru masea tine spirt in gura in zona maselei timp de 3 min si dupa scuipa jos iti va amortii temporal durerea cat despre ureche tot cu spirt rezolvi inmoi vata putin in spirt si bagi in ureche, sper ca te-am ajutat

| ALGator a răspuns:

Trebuie să afli de unde vine durerea: e vorba de măsea cariata (mers la urgente la dentist) sau nevralgie (nu ai o leziune, ci înșiși nervii dor) - mers la medic sau urgență.
Intre timp, să calmezi durerea dar și să te înveți cu ea. Ia 2 paracetamol de 500 mg fiecare (max de trei ori pe zi) și vezi daca te ajuta.
Sănătate!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trasul curentului e doar o scuza pentru o infectie sau o inflamatie care poate fi tratata doar la sfatul medicului si nu cu usturoi sau spirt

Răspuns utilizator avertizat