| angela_pascuci a întrebat:

Dragilor, help!
Eu am reflexul sa imi provoc gag, cred ca stiti ce e, acel reflex de a-ti face sa dai afara. Problema e ca va trebui sa merg la dentist si nu stiu cum sa ma stapanesc in momentul in care va trebui sa stau cu gura deschis si sa imi umble in gura. Cum sa ma relaxez sa nu fac vreo boacana pe acolo.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Am aceeasi problema... trebuie sa fi cu gandul in alta parte sau trebuie sa ai un sentiment puternic de frica. La mine a fost ultima fara sa fac prea mare efort... laughing sper ca nu te-am speriat laughing