| bzbzbz a întrebat:

dupa 21 de zile de anticonceptionale, am facut, normal, pauza de 7 zile si in a8a zi trebuie sa incep iar...ce se intampla daca le incep in a9a zi?:-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Kissmeagain a răspuns:

Nu se intampla nimic thinking Probabil o sa-ti ramana 2 pilule in plus in fasie.
Doar de acum incolo continua tratamentul.

| darrio2007 a răspuns:

Poti continua din a 9 a zi.Dar sa nu sari vreo zi.Mergi pana la capat cu ele.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O sa-ti provoci o dereglare hormonala care te poate chinui luni sau ani de zile si nu vei fi protejata toata luna (va trebui sa folosesti prezervativ pana dupa urmatoarea menstruatie)

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

A 2-a folie se începe FIX în a 8 zi, chiar dacă nu s-a terminat menstruaţia!

În caz contrar, vei "obţine" o dereglare hormonală şi NU vei fi protejată pe toată perioada celei de-a 2-a folii, fiind necesare măsuri contraceptive suplimentare ( prezervativ, ovule spermicide, etc. ).

Toate cele bune.