| lorenzovenezia a întrebat:

Dupa avort la o luna am avut contact sexual ma simt ametita senzatii de voma sint oare insarcinata? pentru ca am singerari doar ziua si foarte putin... ce se intimpla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| jus7ashadow a răspuns:

Senzatiile de voma si amenteala sunt normale dar nu trebuia sa ai un contact sexual decat dupa oprirea sangerarii... Nu vreau sa te sperii dar riscul de a ramane insarcina dupa avort este foarte crescut (asta nu inseamna ca esti neaparat insarcinata). Ar fii bine sa te duci la un control

Abh
| Abh a răspuns:

Cand ai avut chiuretajul? Contactul sexual a fost neprotejat? Nu ti s-a spus ca 6 luni nu ai voie sa ramai insarcinata, ca urmare trebuie sa te protejezi?

| maria_8565 a răspuns:

Simplu si eficient.cumpara un test de sarcina, ce o fii o fii, mult succes!