| deiu_8132 a întrebat:

Dupa ce iti vine menstruatia
te dezvolti?
eu sunt scundasad
dar mama si tata sunt inalti
sunt cls a 7a--trec acum si am 1, 50
si as vrea sa cresc in inaltime
dezvoltata ccat de cat suunt
dar ar mai trebui...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Psihiatra a răspuns:

Nu te ingrijora, te dezvoltzi. Iar cu inaltzimea, te inaltzi mai repede daca faci un sport gen voley. Fara sa-ti dai seama o sa te dezvoltzi... e firesc

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

In mod sigur vei creste daca ai parintii inalti.

| clauss a răspuns:

Fa un sport gen volei, handbal, baschet si lasa prostia cu menstruatia

| PaTTy_3342 a răspuns:

Da, te dezvolti. Chiar mai mult decat inainte happy

| lore23 a răspuns:

Si eu am aceiasi problema, si parintii sunt inalti la felbig grin Mergi la medic si fa-ti o radiografie sa vezi daca oasele sunt dezvoltate bine. Asa am facut si eu.Practica sport. volei, baschet, inot in special... sper ca te-am ajutat:*