| Andreeaioan115 a întrebat:

După cum știți mă confrunt cu o insomnie destul de severa și întodeauna am încercat sa aflu cauza acesteia, cel mai grav este că mă trezesc in mijlocul nopții la 3-4 dimineața și calitatea somnului este foarte slabă, in aceste momente mereu m-am simtit singură și ma condamn pentru faptul ca am ajuns cu aceasta dereglare. Ce sa mai fac? Ce se poate face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tratament antidepresiv - medic reteta el stie ce are de facut

| Violleta2022 a răspuns:

Cauza este una psihica si se poate trata la un psihiatru!
Nu glumesc!

| MihaiSpeedster a răspuns:

Ai mai întrebat acum 2-3 săptămâni. Ai fost la medic între timp? Poți să întrebi și să primești sute de răspunsuri aici, nici unul nu va fi atât de eficient și de ajutor precum sfatul medicului.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Încearcă un supliment cu potasiu, citrat de potasiu.
Se pot face multe. Să mă contactezi cu mesaj privat.

| Aditu94 a răspuns:

Calugareste-te!

| Celestina003 a răspuns:

Poate pentru că ești stresată si ai multe probleme pe cap? Si te gandesti fix noaptea la toate probleme, Se pot rezolva da sau nu? Eu cred că orice problemă are o rezolvare, atunci de ce îți mai faci atatea griji? Noaptea de foarte multe ori ne gândim la toate problemele noastre ...si eu fac asta, atunci ar trebui să luam DECIZI pentru probleme,

Atunci când vrei să dormi ai putea spune în gând " of am problema asta, as putea să mă gândesc la ea si mâine pentru o decizie " vreau să dorm linistit, din momentul asta nu mă mai interesează, mâine din nou o să ma mai gândesc si o să găsesc o rezolvare"
De ce?
Pentru că poate o sa fiu mai relaxat
Pentru că poate o să văd si alte perspective
Pentru că o sa am mintea limpede
Pentru ca mereu ziua decizile sunt mai bune
Cât mai multe pentru că ...etc
Așa fac față adulți la probleme.