| 1261996 a întrebat:

Durerile de stomac frecvente provin de la un posibil ulcer?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Nu neaparat. si de la acidul gastric

| TheStory a răspuns:

Cred ca da, dar mai bine intreaba un specialist.

| 1261996 explică:

Familia mea e predispusa. Tatal meu a facut deja ulcer.

| ovidiu_9236 a răspuns:

Da Deoarece Ulcerul Are O Legatura Cu Stomacul Si Atunci Cand Stomacul Te Doare Inseamna Ca Ulcerul Nu Ii este ceva binevenit sau nu convine ceva

| gosh0108 a răspuns (pentru ovidiu_9236):

Ovidiu, ulcerul este o boala nu are cum sa nu ii fie ceva binevenit lui. O durere la stomac se poate interpreta in foarte multe feluri, poat fi o gastrita, nu trebuie sa te gandesti la ce-i mai rau...