| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca cerceii de aur oxideaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cum naiba sa oxideze aurul? Normal ca nu oxideaza. Argintul, da...se innegreste uneori, da aurul, niciodata. Uita-te la turlele bisericii Vasili Blajenii din Moscova...Crezi ca sta cineva sa le curete cu periutza de dinti dupa fiecare ploaie?

| eni a răspuns:

Gresit! Doar falsurile se oxideaza.De o viata port aur si argint dar niciodata nu s-a oxidat.

| SweetCandy a răspuns:

Daca sunt de aur nu...happy

| dragosh a răspuns:

Tot ce e facut din aur, argint, platina.etc nu coclestewinking

| Gabry a răspuns:

Nu e edavarat, cerceii care nu sunt facuti din metale pretioase oxideaza!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, dar se spune ca daca ai probleme cu ficatul, aurul se inegreste. NU stiu daca-i mit sau real, dar asa povestesc babele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum o sa oxideze aurul? cu cine faci chimia? cu femeia de servici

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Desigur, daca-i porti in prezenta cuiva care nu-ti place.