| m2704 a întrebat:

E adevarat ca daca dormi cu calculatorul pornit e mai obositor pentru creier, si nu se linisteste? Eu dorm in fiecare seara cu filme puse pecalculator pana dimineata!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Eh, asta ar fi singura problema, creierul se concentreaza la pc, si nu se poate odihnii cum trebuie.
Deci mai bine inchide pc-ul noaptea, lasa-l si pe el sa se raceasca, si dormi si tu mai binewinking

13 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Eh, depinde de tine acum, daca esti mereu preocupat pentru calculator, da, nu prea dormi bine, pentru ca creierul tau se gandeste la ce se poate intampla calculatorului.
Dar nu ar fi bine sa continui asa, nu de altceva, dar daca faci asa, calculatorul tau va face Boom in curand, se v-a arde, cum mi s-a intamplat si mie, pentru ca se incalzesc componentele, si in timpul noptii ar avea timp sa se raceasca, dar daca tu tii pc-ul deschis asa mult, componentele nu au timp sa se raceasca, si risti sa se arda.
In rest nu ar avea nici un efect asupra ta, decat daca te gandesti doar la el, si daca ventilatoarele fac zgomot.

| m2704 explică (pentru MenInShadow):

Fac ceva zgomot si ventilatoarele! mai sunt atent si la el din cand in cand

| MenInShadow a răspuns (pentru m2704):

Eh, asta ar fi singura problema, creierul se concentreaza la pc, si nu se poate odihnii cum trebuie.
Deci mai bine inchide pc-ul noaptea, lasa-l si pe el sa se raceasca, si dormi si tu mai binewinking

| Kerli a răspuns:

Nu stiu ce efect are asupra creierului, dar sigur factura la curent va creeeeeeeeeeeeeste

| TheTruthBeneathTheRose a răspuns:

In mod normal nu are nimic daca dormi cu el deschis dar nu iti recomanda nimeni presupun fiindca soliciti prea mult calculatorul noapte de noapte si nu are nici un rost din moment ce nu-l bagi in seama laughing.

| justsmk a răspuns:

Tu in timp ce dormi pui sa ruleze filme? Sau nu am inteles eu bine?

| m2704 explică (pentru justsmk):

Da.Imi ruleaza filme toata noaptea.

| justsmk a răspuns (pentru m2704):

Ok, da de ce faci asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca unitatea ta scoate un zgomoc ciudat de la ventilator sigur nu poti sa dormi.am incercat eu si n am reusitlaughing).u ar trebui sa stii mai bine daca zici ca o faci des.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si a doua zi dimineata ti le povesteste?winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar dacă unitatea este foarte zgomotoasă şi nu te lasă să dormi laughing. Dar sincer nu văd rostul. De ce nu închizi calculatorul când dormi? Mai lasa-l şi pe el să se odihnească. big grin

| yourgirl a răspuns:

Nu cred ca e adevarat...

| atleticu97 a răspuns:

Da deoarece calculatorul telefonul. nu e bine sa dormi in preajma lui pentru ca emite niste radiatii care iti strica somnu...

| anonimulkissulica a răspuns:

Eu cred ca e adevarat. Mintea nu se odihneste bine, si in plus, platesti mai mult curentul laughing