| Anonimul3315 a întrebat:

E adevarat ca daca mananci mult ianinte de culcare visezi urat? De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E doar o superstiţie.

| alin567 a răspuns:

Nu e adevarat st doar niste superstitii, visurile urate si cele frumoase ti le faci tu cu ajutorul imaginatiei!

| Vasy46 a răspuns:

Chestia este ca nu e bine sa mananci inainte de culcare, pentru ca stomacul nu mai lucreaza ca si in timpul zilei, noaptea lucreaza mult mai incet probabil si din cauza asta sa nu ai un somn linistitor...

| strawberrycool14 a răspuns:

E adevarat ca daca mananci mult inainte de culcare te faci foarte gras! nu ca visezi urat!laughing

| victorandrei a răspuns:

Sa nu fii superstitios ca iti poarta ghinion laughing)

| ThePoet a răspuns:

Nu influenteaza visele neaparat, dar daca tu mananci ca un porc si te doare burta in timpul somnului, atunci poate declansa vise, dar nu neaparat rele. Se zice ca daca mananci castraveti inainte de culcare se intampla de obicei sa visezi, dar sunt mai mult superstitii sau zvonuri, adevarate doar intr-o oarecare masura. Daca nimic nu te deranjeaza in timpul somnului, daca esti obosit, daca esti bine dispus sau adormi greu atunci sunt slabe sanse sa ai vise chiar daca mananci ca descreieratul.