| ANONIIIIMAA222 a întrebat:

E adevarat sau nu ca dupa ce porti OB nu mai esti virgina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Satango a răspuns:

Buna!

POŢI folosi OB-uri, chiar dacă eşti virgină. Poţi folosi OB mini, care e ultra-mega-super micuţ, chiar şi OB normal, pentru că e fizic IMPOSIBIL să te dezvirgineze. Poate dacă ai fi o pisică.
Cât despre toate aberaţiile gen "faci febră / te doare aia aia aia", sunt vrăjeli, spuse de fete care n-au folosit OB-uri.
Recomand tampoanele OB din toate punctele de vedere: sunt igienice, nu te deranjează, nu simţi că ai purta pampers cum se poate întâmpla cu absorbante, practic nu simţi că eşti la menstruaţie.
Poţi folosi o.b.® chiar dacă eşti la prima menstruaţie. Himenul, o folie subţire de piele care înconjoară intrarea în vagin, are o deschidere naturală, care permite lichidului să treacă prin ea. Când are loc prima menstruaţie, himenul este de obicei suficient de moale şi elastic astfel încât să poţi utiliza uşor un o.b.® ProComfort™ mini pentru flux redus sau normal sau un o.b.® normal, fără să provoci vreo leziune. Pentru primele dăţi, o.b.® ProComfort™ mini, cel mai mic tampon, este cea mai bună alegere.

O zi frumoasa!

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu ai cum să te dezvirginezi cu un OB, e nevoie de un contact sexual.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este adevărat!

Doar dacă NU-l foloseşti "corect" şi îl ţi prea mult ( îl schimbi foarte rar ), e posibil să te dezvirginezi - oricum, acest risc este foarte MIC!

Chiar dacă eşti virgină, poţi folosi OB mini - vezi linkul :
http://www.carrefour-online.ro/......241433.png

Vezi diferenţa de mărime între OB mini şi cele normale la linkul :
http://m.cdn.blog.hu/ki/kittyna/image/ob.JPG

După cum observi din poză, cele mini sunt mult mai MICI - deci, le poţi folosi LINIŞTITĂ chiar dacă eşti virgină!

Vezi şi Prospectul OB mini la linkul :
http://www.prospecte.net/prospect-ob-igiena-intima

Toate cele bune.

| Seby90 a răspuns:

Pe mine nu m-a deranjat...

Oh wait, wrong question, next!

| 7639781254 a răspuns:

E o miciuna gogonata. Poti sa folosesti ob indiferent daca esti virgina sau nu.

| DopefLsh a răspuns:

Nu e adevărat.Te-ai putea dezvirgina cu OB-ul dacă ai fi o pisică.

| Alexandraadam2 a răspuns:

Nu te dezvirginezi, dar e o scuza buna sa iti mintii prietenul, daca e primul