| giulia283 a întrebat:

E bine daca stau in apa calda desi ma doare apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apendicita nu doare. Doar apendicele. Apendicita este o boala de care sufera apendicele. Statul in apa calda nu face bine. Cel mai corect ar fi sa mergi acum la urgenta! Maine sa te opereze si in 2-3 zile parasesti spitalul. Altfel vei reusi sa te chinui toata viata sau chiar sa mori (Doamne fereste!). Nu este de gluma. Eu am patit asta si am fost printre cei 10% norocosii care au scapat. Ai grija!

| Violleta2022 a răspuns:

Cand ai apendicita acuta nu stai in apa calda si nu pui caldura DELOC, ca se agraveaza starea ta.
Fugi la spital daca doare atat de rau, pana nu se sparge!

| giulia283 explică (pentru Violleta2022):

Nu ma doare rau doar cand apas asa in rest nu ma doare. E o durere usoara.

| Violleta2022 a răspuns (pentru giulia283):

Doar un chirurg poate sa-ti spuna cat este de grava!
Dar dca te doare cand apesi, inseamna ca este acuta.

| penus a răspuns:

Incearca sa iasa.Inainte de baie pune-ti gheata acolo ca sa se echilibreze temperatura