| novanovanova a întrebat:

E bine daca urinezi mult?
Mereu urinez foarte mult am 13 ani si sunt baiat.
Nu prea mananc si mai mult beau pepsi in fiecare zi si urinez de 24 de ori pe zi adica urinez din ora in ora. Oare e bine? Si daca da? De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Nu prea e bine. Nu prea e bine sa bei atat pepsi si sa nu mananci. Verifica-ti glicemia la doctor sa nu ai diabet cumva

| onasis1961 a răspuns:

Tu nu dormi? Daca zici ca urinezi din ora in ora! Du-te la un medic si vezi cum stai cu diabetul(glicemia mare), nu este bine sa urinezii foarte des! La 13 ani daca mai continui cu Pepsii, la18 esti terminat! N-ai auzit de sucuri naturale?

| Lora a răspuns:

E foarte bine, pentru ca iti cureti organismul si in special rinichii in plus corpul tau e foarte bine hidratat

| Adry05 a răspuns:

Buna!
E bine ca te hidratezi, dar incearca sa faci acest lucru cu apa, si nu cu pepsi. Pepsi e foarte daunator pentru organismul tau, chiar daca acum nu ai probleme in viitor vei avea. Eu zic sa mai imputinezi consumul de pepsi. [asta nu inseamna sa te apuci sa bei alt tip de suc]
Sper ca te-am ajutat!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Mai bagă tu pepsi masiv şi-ai să ajungi să urinezi galben-verzui (nu e o glumă!) şi în 20 de ani ai să te întrebi de ce nu mai ai ficat.
E fain şi pepsi-ul dar cu (multă) măsură.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Onasis1961, cu tot respectul dar nu (mai) există sucuri naturale în comerţ happy.
Singura diferenţă este procentul de chimicale.