| AvalohAlyn a întrebat:

E bine sa beau ceai verde? Daca ii pun zahar mai are acelasi efect terapeutic? Pe scurt, de ce ceaiul verde e sanatos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DytzuDubstep a răspuns:

Nu pot sa-ti detaliez de ce e sanatos, dar crede-ma il folosesc si sunt zilnic in forma buna, nici cand sunt racit nu sunt slabit big grin

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este antioxidant și adjuvant în curelele de slăbire.
Pa, pa.

| VadTot a răspuns:

Indulceste l cu miere! Daca nu l poti bea neindulcit! Detoxifica organismul!

| doctorandus a răspuns:

Ceaiul verde e sanatos, dar nu e medicament. Il poti bea in loc de cafea, are cam acelasi efect. Daca pui in el zahar sau miere el ingrasa.

| relian a răspuns:

Ceiaul verde te refer la planta de ceai sau copac ce este? Nu este bun pentru sanatate.Nu stiu cine ti-a zis dar nu e bun.Doar daca nu ai nici o problema atunci poti consuma.Este ca si cafeaua, dar o consumi daca nu ai probleme sau daca nu esti sensibil la cofeina sau la ce mai are acele frunze.Mai bine si mai sanatos este ceaiul facut din plante medicinale, musetel, menta etc.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Poti sa bei, normal, dar daca vrei sa slabesti nu ti-l recomand.Iti distrugi colonul.

| drhotzu a răspuns:

Doamne cata lume nebuna ca sa nu zic proasta...
1. este sanatos sa bei dar sa ai o limita max 500 ml pe zi.
2. da mai are acelasi efect... este la fel ca si la cafea, nu este mai slaba daca ii pui zahar, ARE ACELASI CONTINUT DE COFEINA! deci si la ceai se aplica aceeasi idee: nu isi schimba compusii daca ii pui zahar! doar il indulcesti... aaa si ma rog bagi mai multe calorii in tine.
3. pentru ca are antioxidanti (asta cauta si tu pe wikipedia sa vezi de ce "e buni" eiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Cică ar fi eficient în curele de slăbire, detoxifică organismul, deci e sănătos.
Te pup!

| adishorMS a răspuns:

1. da
2.da
3.continut mare de antioxidanti

| GirlonFire a răspuns:

Da e bun, dar nu pune zahar big grin!

| Daagmar a răspuns:

Sa nu mai pui zahar in ceaiul verde, ceaiul verde este sigur atat timp cat nu bei prea mult.

| GosTaSlayFuk a răspuns:

Fara zahar e mult mai eficient.